17 Ağustos 2022 Çarşamba 07:39:43


Zoom, güvenlik odaklı bir dizi güncelleme getirecek!

Zoom, güvenlik odaklı bir dizi güncelleme getirecek!

Zoom, gerçekleştirdiği Zoomtopia toplantısında birtakım güvenlik güncellemeleri getireceğini açıkladı. İşte o üç yenilik...

Zoom kullanıcılarını çeşitli tehditlerden korumak için birtakım güvenlik odaklı güncelleme üzerinde çalışıyor. Video konferans şirketi yıllık gerçekleştirdiği Zoomtopia konferansında Zoom Phone için uçtan uca şifrelemeKendi Anahtarını Getir (BYOK) hizmeti ve bir kimlik doğrulama şeması olarak üç yeni özellik üzerinde durdu.

Zoom, güvenliği koruma kapsamını genişletiyor

Şirket şu anda yer alan korumaların kapsamını genişleteceğini açıkladı. Ayrıca geçmişteki güvenlik sıkıntılarını bellekten silmenin bir yolunu bulacağını umut ediyor. Baş Ürün Müdürü Karthik Raman konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Zoom kullanıcılar arasındaki güven, çevrimiçi etkileşimlere duyulan güven ve hizmetlerimize duyulan güven üzerine kurulu bir platform olmaya çalışıyor. Birden çok şifreleme seçeneği ve kimlik doğrulama bu güvenin temelini oluşturmaya yardımcı olur. Bu da gelişen güvenlik stratejimizin bir parçasıdır.”

Zoom Baş Ürün Müdürü Karthik Raman

zoom-guvenlik-odakli-bir-dizi-guncelleme-getirecek

Zoom güvenlik odaklı güncelleme

Zoomtopia toplantısının gündem konusu kimlik doğrulama programı

Zoomtopia bünyesinde konuşulan en önemli güvenlik güncellemesinden birisi kimlik doğrulama programı oldu. Kimlik yönetimi şirketi Okta ile birlikte geliştirilen şema kapsamında kullanıcılardan bir toplantıya giriş yapmadan önce kimliklerini doğrulamaları isteniyor.

Kimlik doğrulama programı nasıl işliyor?

Sistem hesap kimlik verileri, güvenlik soruları, çok faktörlü kimlik doğrulama, cihaz kimliği ve dahası olmak üzere veri kombinasyonunu değerlendirecek ve kullanıcıları denetleme işlemine başlayacak. Bundan sonra konuşmaya dahil olduklarında listedeki isimlerinin yanında bir mavi onay işareti gelecek.

Zoom‘un telefon uygulaması uçtan uca şifreleme desteği alıyor. Şirket bu özelliğin sunucu güvenliği ihlallerine karşı koruma sağlayarak bire bir aramalara koruma katmanı getireceğini açıkladı.

Sizler Zoom platformuna gelen yeni güvenlik güncellemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

 

Kaynak: shiftdelete

img

Burak DURMAZOĞLU

Sonu olmayan bir iş dalında sürekli yeniliğe açık araştırmacı yönümle meslekteki varlığımı sürdürmekteyim. '' Teknolojiyi Sevin Ama asla kölesi olmayın... '' Saygılarımla Burak DURMAZOĞLU

Yorumlar